Image Image Image Image

Interesujesz się filmem? Odwiedź Łódź!

Wiążesz swoją przyszłość z filmem? Chciałbyś zostać znanym reżyserem, scenarzystą lub animatorem? A może masz jeszcze inne pomysły na swoją przyszłość które są bardzo związane ze sztuką filmowa? Jeśli tak, Łódź jest doskonałym miejscem dla ciebie. Oczywiście nie musisz tam od razu zamieszkać,warto jednak, abyś wybrał się na krótką wycieczkę. Znajdziesz tam mnóstwo atrakcji turystycznych, które związane są z filmami.

Najbardziej znanym miejscem w Łodzi, związanym z filmem, jest oczywiście Łódzka Szkoła Filmowa. To tam od dziesiątek lat kształcą się najwięksi artyści i znawcy sztuki filmowej. Szkoła ta cieszy się niezwykłą renomą nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Nic dziwnego ponieważ absolwenci łódzkiej Szkoły Filmowej niejednokrotnie zdobywali nagrody najbardziej znaczących konkursach filmowych na całym świecie.

Innym miejscem, które warto zobaczyć w Łodzi i które związane jest z filmem jest Semafor. To właśnie tam powstawały animacje, które znamy nie tylko my, ale też nasi rodzice czy dziadkowie. Wspaniałe bajki, którymi cieszyliśmy się w dzieciństwie i nasi ukochani bohaterowie powstawały, czy dasz raczej narodzili się właśnie w tym magicznym miejscu jakim jest Semafor. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z animacją, nie możesz nie zobaczyć tego miejsca. Możemy zagwarantować, że już krótka wizyta sprawi, że odnajdziesz w sobie niezwykłe inspiracje, dzięki którym stworzysz wspaniałe animacje.

Łódź to miasto, które kojarzy się przede wszystkim z filmem. Warto się tam wybrać i przekonać się na własne oczy, jak wyglądają miejsca, które wykształciły najwspanialszych polskich filmowców.