Image Image Image Image

Dlaczego warto odwiedzić Łódź?

Łódź to jedno z tych miast z tych miast, które mają naprawdę niezwykły klimat. Jednocześnie wokół Łodzi narosło wiele mitów, które sprawiają, że nieczęsto jest ona celem turystycznych podróży. Okazuje się jednak ,że Łódź ma do zaoferowania naprawdę wiele, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne. Z pewnością warto przeznaczyć któryś weekend i wybrać się tam, choćby po to, aby odwiedzić słynną ulicą Piotrkowską albo na własne oczy zobaczyć te miejsca, w których powstawały najwybitniejsze polskie filmy.

Główne atrakcje turystyczne w Łodzi to między innymi Ogród Botaniczny, Muzeum Miasta Łódź, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Miejski Ogród Zoologiczny, Centrum Nauki Eksperymentarium, Skansen łódzkiej architektury drewnianej, Se-Ma-For, Muzeum książki artystycznej, Park Staromiejski w Łodzi, a przede wszystkim słynna na całą Europę ulica Piotrkowska. To właśnie ona każdego dnia i każdej nocy, niezależnie od pory, tętni życiem i to właśnie w niej toczy się całe życie Łodzi. To tam znajdują się najpopularniejsze knajpy, bary, restauracje. Na ulicy Piotrkowskiej można zobaczyć wielu słynnych artystów oraz spotkać naprawdę niezwykłe osobistości. Ulica ta obfituje w ciekawą architekturę. Wszystkie te czynniki sprawiają, że ulica Piotrkowska przyciąga tłumy turystów. Można nią spacerować przez wiele godzin i nigdy się nie znudzić. Wręcz przeciwnie, każdy spacer ulicą Piotrkowską jest niezwykłym doświadczeniem, cennym również dla mieszkańców Łodzi, którzy także chętnie tam spacerują.

Warto odwiedzić Łódż również z tego powodu, że znajduje się tam najsłynniejsza w Polsce szkoła filmowa oraz wiele innych miejsc związanych z filmem. Z tego powodu każdy przyszły scenarzysta, reżyser czy montażysta powinien raz na jakiś czas wybrać się choćby na krótką wycieczkę do Łodzi, aby poczuć ten niezwykły filmowy i artystyczny klimat, w którym mogły powstawać wybitne polskie dzieła filmowe. Taki oddech atmosferą filmu stanowić będzie z pewnością niebagatelną inspirację dla każdego, kto właśnie z tą dziedziną sztuki wiąże swoją przyszłość! .